loading...

ویلیان موزیک

چه میزان باتری های برند سونی و پاناسونیک را می شناسید. امروز در ایران سونی و پاناسونیک، دور برند شناخته شده برای خرید باتری به شمار می روند و از همین رو در این مقاله به بررسی محصولات موجود در بازار ایران از این دو ابر کمپانی در زمینه تولید لوازم خانکی و الکترونیکی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.   زمینه های فعالیت شرکت سونی و پاناسونیک در ایران به یک یا دو محصول محدود نمیشود.محصولات این شرکت ها از تلوزیون و دسته های کنسول و کنسول ها و محصولات دیجیتال مصرفی برای منازل متشکل میشود. هدف ما…

باتری های برند سونی و پاناسونیک

helen بازدید : 2 چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400 نظرات ()

چه میزان باتری های برند سونی و پاناسونیک را می شناسید.

امروز در ایران سونی و پاناسونیک، دور برند شناخته شده برای خرید باتری به شمار می روند و از همین رو در این مقاله به بررسی محصولات موجود در بازار ایران از این دو ابر کمپانی در زمینه تولید لوازم خانکی و الکترونیکی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

 

زمینه های فعالیت شرکت سونی و پاناسونیک در ایران به یک یا دو محصول محدود نمیشود.محصولات این شرکت ها از تلوزیون و دسته های کنسول و کنسول ها و محصولات دیجیتال مصرفی برای منازل متشکل میشود. هدف ما در این مقاله بررسی مواردی است که مربوط به باتری های قلمی و نیم قلمی می شود اما این دو کمپانی در تمامی زمینه های موجود در لوازم خانگی فعالیت دارند.

کمپانی سونی در زمینه های بیشتری به صورت بسیار تاثیر گذار فعالیت می کند که نمونه های آن تولید بازی ها برای کنسول سونی (که به گفته بسیاری از افراد بهترین کنسول بازی موجود در بازار است) و کمپانی فیلم سازی در صنعت سینما و...
از همین رو بیان تاریخچه ی این دو شرکت و زمینه های فعالیت آنها امری بسیار پیش پا افتاده و بی فایده است پس به سراغ صحبت اصلی خودمان (باتری) میرویم.

باتری های سونی و پاناسوینک

این دو شرکت در زمینه تولید انواع باتری های قلمی فعالیت گسترده ای دارند و از همین رو نمونه هایی از این موارد را برای شما بیان می کنیم.

تولید باتری قلمی (AAA)  سونی و پاناسونیک

باتری های قلمی بیشتری استفاده و تولید را در بین تمامی انواع باتری ها داشته و استفاده از این باتری ها در همه زمینه های زندگی ما جاریست. برند های سونی و پاناسونیک از قدیم با تولید این نوع باتری های کاربردی با کیفیت بسیار بالا سهم قابل توجهی از بازار جهانی را به خود اختصاص داده اند.

تولید باتری قلمی آلکالاین سونی و پاناسونیک

باتری های قلمی الکالاین سونی و پاناسونیک نیز از نمونه های خوب باتری تولید شده در بازار به شمار می روند. این نوع از باتری به دلیل طول عمر بالاتر (حدود 7 برابر باتری های قلمی معمولی) استفاده زیادی در زمینه های مختلف دارند.

لازم به ذکر است که این نوع از باتری از مقاومت داخلی پایین تری برخوردار است و برای مواردی که نیاز به تعویض در بلند مدت وجود دارد استفاده می شود.

تولید باتری نیم قلم (AA) پاناسونیک و سونی

نوع دیگر باتری که شاید نسل دوم باتری های روزمره را ساخته است باتری نیم قلمی است. این نوع باتری ابعاد کوچک تری به نسبت باتری های قلمی داشته و موارد استفاده بسیار زیادی دارد.

 شرکت های سونی و پاناسونیک در این زمینه پیشگام بوده اند و همین پیشگامی باعث شده تا برند سونی و پاناسونیک در این نوع از باتری نیز کیفیت بسیار مناسب و قیمت به صرفه ای را نیز عرضه کنند.

 

باتری نیم قلم آلکالاین سونی و پاناسونیک

باتری نیم قلمی آلکالاین، این باطری یک بار مصرف میباشد و قابل شارژ مجدد نمیباشد، تفاوت این باتری با باتری معمولی این است که طول عمر این باتری حدود 7 برابر باتری نیم قلمی معولی است، خرید باتری آلکالاین نسبت به باتری نیم قلمی معمولی مقرون به صرفه تر میباشد.

ویژگیهای باتری آلکالاین

 • قیمت ارزان ‌:‌ این باتری‌ها با قیمت بسیار مناسب و پایینی در بازار عرضه می‌شوند.
 • ایمنی بالا :آلکالاین بعد از اتمام دور انداخته می ‌شود و به همین دلیل با شارژ مجدد و جریان برق سروکار ندارید. در نتیجه نگرانی بابت نوسانات برق، آسیب به باتری، عدم تطابق شارژر و… وجود ندارد.
 • دوست محیط زیست: آلکالاین فاقد جیوه و مواد سمی است و ضرری به طبیعت نمی ‌رساند. لذا می‌توان ‌این باتری را بازیافت کرد.
 • همیشه در دسترس: اگر احیانا در سفر باتری شما مشکل پیدا کند، تقریبا در هر شهری می‌توانید به سادگی ‌این باتری‌ها را تهیه کنید.

باتری آلکالاین AAs و AAAs معمول ترين نوع باتری آلكالاين هستند كه ولتاژ نامی هر سلول ‌این باتری‌ها در روزهای اول ۱.۵ و در روزهای بعدی ۱.۲ ولت است. عموما باتری‌های AAs به دلیل ولتاژ نامی حدود ۱.۲ ‌این باتری‌ها به صورت پکیج دسته بندی می‌شوند. مثلا ۳ تا از آنها را در يك پكیج قرار می دهند تا ولتاژ ۳.۳ ولت را تامين کند.

قابلیت شارژ مجدد

وزن
)گرم(

انرژی ذخیرهشده
(Wh)

انرژی ویژه
(Wh/Kg)

چگالی انرژی
(Wh/L)

 

ندارد

۱۳۵

۲۰.۸۳

۱۵۴.۳

۴۲۰

آلکالاین سایز  D

ندارد

۶۵

۹.۵۶

۱۴۷

۳۹۱

آلکالاین سایز  C

ندارد

۱۲

۱.۴۱

۱۱۷.۵

۳۶۵

آلکالاین سایز  AAA

ندارد

۲۴

۲.۶۰

۱۰۸.۳

۳۲۸

آلکالاین سایز  AA

 

 

 

 

 

 

 

باتری های قلمی و نیم قلم ساختار های مختلفی دارند.از جمله میتوان به انواع:

 • زینک-کربن
 • آلکالاین
 • لیتیوم
 • لیتیوم-پلیمر
 • لیتیوم-یون
 • نیکل-کادمیم
 • نیکل متال هیدرید فلز

اشاره کرد.البته باید مد نظر داشت که هرکدام از این ساختار ها مزایا و مهایب خاص خود را دارند که به صورت خلاصه به توضیح دو نوع از آنها میپردازیم.

باتری های روی کربن یا همان زینک کربن،از اولین باتری های تولید شده در جهان مر باشد که با گدر زمان فناوری ساخت این باتری ها دچار تغییر و تحول شد و باتری های امروزی با قابلیت های مختلف را پدید آورد.باتری های روی کربن از جمله باتری های خشک هستند که پس از تخلیه انرژی موجود در آنها دیگر قابل استفاده نخواهند بود.باتری های روی کربن اولیه به دلیل داشتن جیوه برای محیط زیست به شدت مضر هستند.باتری های خشک پس از تخلیه قطب منفی آنها دیگر قابل استفاده نخواهند بود.

باتری های آلکالاین نیز نوع دیگری از باتری خشک هستند ولی انواع شارژی نیز برای آنها موجود است.باتری  آلکالاین نسبت به باتری کربن روی قابلیت های بیشتری دارد به عنوان مثال باتری آلکالاین ظرفیت باتری بیشتری را دارا می باش  و همچنین عمر قفیسه ای طولانی تری دارد.باتری های آلکالاین از پرفروش ترین و پر مصرف ترین باتری ها در کل دنیا هستند که علاوه بر مزیت های فراوانشان فاقد جیوه نیز می باشند که همین امر سبب میشود پس از دور ریخته شدن برای محیط زیست مشکلی ایجاد نکند ولی همچنان بازیافت این باتری ها بهترین کار مممکن است.

 

دلیل انتخاب باتری های سونی و سامسونگ به نسبت سایر باتری های موجود در بازار ایران چیست؟

 • شاید اصلی ترین دلیل برای بسیاری از ما برای انتخاب یک جنس پیشینه برند تولید کننده محصول باشد. سونی و پاناسونیک هر دو در این زمینه خوش نام بوده و محصولاتی را به بازار جهانی عرضه می کنند که کیفیت مطلوبی را شامل می شوند.
 • دلیل دوم برای استفاده از برند های ذکر شده عدم قیمت گذاری غیرعقلانی به نسبت نام و کیفیت برند است. سونی و پاناسونیک به دلیل مشتری مداری به موارد ذکر شده توجه ویژه ای داشته و محصولات خود را با مدیریت قیمت به بازار های جهانی عرضه می کنند.
 • دلیل سوم که بسیار مهم است کیفیت ساخت برند های ذکر شده در تولید باتری نیم قلمی و باتر قلمی است. برند های بزرگ مثل سونی و پاناسونیک به دلیل توان مالی بسیار بالا از آزمایشگاه های بسیار خوب و مطلوبی برخوردار هستند و دقیق ترین آزمایشات را به روی محصولات خود اعمال میکنند.
 • دلیل چهارم انتخاب باتری های ذکر شده توان تشخیص فیک و یا اصل بودن محصول از طرف شماست. به این صورت که با مراجعه به سایت اصلی و یا شرکت عرضه کننده باتری در کشور ایران می توانید استعلام محصول را گرفته و از اصلی بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

تشخیص باتری سونی اصل از تقلبی

باتری های یاد شده در این مقاله به دو نوع قابل شارژ و معمولی به بازار جهانی عرضه می شوند. شرکت سونی در مقاله Warning on Counterfeit Rechargeable Battery and its Charger (هشدار در مورد باتری قابل شارژ تقلبی و شارژر آن) به شرح روند تشخیص باتری های تقلب از اصلی پرداخته است. که همین موضوع از مسئولیت پذیری بسیار بالای این شرکت است

منبع: https://pishgamit.com/posts/15506/batteries-reportage/

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
ـــــــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــــــ
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 68
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 4
 • آی پی دیروز : 2
 • بازدید امروز : 71
 • باردید دیروز : 3
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 74
 • بازدید ماه : 472
 • بازدید سال : 1,923
 • بازدید کلی : 7,997